Ana Sayfa
 
 
 
Faydalı Yazılar
 ›  Özel Dersin Faydaları
 ›  Özel Ders İlanları
 ›  Özel Ders Almak
 ›  Özel Ders Vermek
 ›  Özel Hoca ve Dershane
 ›  Sınavı Kazanmanın Yolu
 ›  Sınav Stresi
 

 

Özel Ders İlanları
Özel ders almak isteyen öğrenciler ve velileri en iyi öğretmeni bulmak için çevresinden ve internet üzerinden verilen özel ders ilanlarından yardım alır. Zamanın çok önemli olduğu sınav öncesi dönemlerde yanlış seçilecek bir hoca öğrencinin geleceğini olumsuz yönde etkileyebilir. Öğrenciye en uygun öğretmen internet üzerinden verilen özel ders ilanları ile bulunabilir. Özel ders ilanlarının faydaları aşağıdaki şekilde sıralanabilir.

  • Binlerce öğretmen arasında en uygun öğretmen belirlenebilir.
  • Öğretmenler arasında karşılaştırma yapılabilir.
  • İkamet edilen yere en yakın öğretmenler seçilebilir.
  • Birden fazla kriter belirlenerek kriterlere uygun öğretmenler görüntülenebilir.
  • Öğrenciler ve öğretmenler sadece anlaştıklarında iletişim bilgileri görüntüleyebilir.
  • Uygun görülen ilanlar daha sonra değerlendirmek için kaydedilebilir.
  • Öğretmenlere veya öğrencilere online ders talebi gönderilebilir.

Sınava hazırlanan bir öğrencinin her konudan en az bir kitap bitirmesi gerekir. Sayısal okuyan bir öğrenci mutlaka matematik, geometri, fizik, kimya, biyoloji derslerinden en az birer kitap bitirmelidirler. Türkçe, tarih ve coğrafyadan ise kitap bitirse iyi olur ancak bu çok elzem değildir. Sınavı kazanmanın yolu budur. Öğrenci sınavda çıkabilecek tüm soruları önceden görmüş olur. Sınavda o kitapların dışında soru çıkma olasılığı çok çok düşüktür. Tüm sorular kitaptakinin ya aynısı ya da çok benzeri olacaktır.

Kitap bitirmenin bazı zor yanları vardır. Öğrencinin çözemediği sorular öğrenciyi çok sıkar. Anlayamadığı konular içinde boğulabilir. Üniversiteyi kazanmak için kitaptaki tüm soruları çözmeli, çözemediklerini dershane hocalarına veya özel ders aldığı öğretmenlere çözdürmeli ve konuları çok iyi anlamalıdır. Dershaneler birebir çalışma konusunda yetersiz kalmaktadır. Yeni çıkan yasalar neticesinde dershaneler eskisi gibi çalışamamaktadır. Öğrenciler ve veliler sınavı kazanmak için alanında en iyi hocalardan özel ders almaya yönelmişlerdir. Özel ders ilanları sitelerinde binlerce öğretmen kayıtlıdır. Öğrenciler ve veliler sınavlarda başarılı olabilmek için alanında uzman özel ders veren öğretmenlerin yayınladığı özel ders ilanlarına başvuru yaparlar.